Quest „Księgi z Konarzewa”

Już jest dostępny pierwszy w naszej Gminie QUEST!

W 2022 r. Grupa Inicjatywna zawiązana w Konarzewie postanowiła przygotować quest o swojej miejscowości. Koordynatorką i pomysłodawczynią projektu była Magdalena Pudelska. To ona z wielkim zaangażowaniem i poświęceniem przybliżyła zebranym ideę questów. Na jej zaproszenie, Aleksandra Warczyńska z pracowni krajoznawczej Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu, przeprowadziła dwudniowe warsztaty questowe dla członków grupy.

Po nich prace wystartowały pełną parą! Zbieraniu materiałów, ciekawostek historycznych i regionalnych o Konarzewie nie było końca! Warto dodać, że quest to rodzaj gry terenowej, napisanej rymowanym wierszem, który umożliwia aktywne odkrywanie najbliższego otoczenia poprzez zwiedzanie z rozwiązywaniem zagadek. Pasjonaci historii, questowicze z całej Polski, a także wszyscy mieszkańcy wsi i naszej gminy wędrując trasą questową mogą poszerzyć swoją wiedzę, poznać ciekawostki i wyjątkowe miejsca związane z historią Konarzewa.

Stworzenie pierwszego questa w naszej gminie było możliwe dzięki wspólnemu działaniu członków Grupy Inicjatywnej oraz przedstawicieli Ośrodka Pomocy Społecznej w Dopiewie, Gminnej Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury w Dopiewie oraz konarzewskiego rzemieślnika.

Quest „Księgi z Konarzewa” został zrealizowany ze środków budżetowych Gminy Dopiewo przeznaczonych na aktywizację społeczności lokalnej. Mamy nadzieję, że będzie on zachętą do dalszych
działań w ramach Programu Inicjatyw Oddolnych oraz promocją sołectwa Konarzewo w ofercie edukacyjno – turystycznej Gminy.

W imieniu Grupy Inicjatywnej
Lidia Nawrocka

Quest dostępny jest:

Oraz dostępny jest do pobrania poniżej:

Inne questy i atrakcje z naszego regionu można znaleźć na stronie internetowej: https://regionwielkopolska.pl/

Skip to content