Zapraszamy na Dworzec w Dopiewie!

Obraz przedstawia budynek Dworca w Dopiewie. Na dole logo Centrum Usług Społecznych i herb Gminy Dopiewo.

Dworzec znajdujący się w samym sercu Dopiewa poza funkcją komunikacyjną, od tego roku wzbogacił się o funkcję społeczną. Centrum Usług Społecznych w Dopiewie, dzięki dofinansowaniu z projektu unijnego Rozwój Wielkopolskiej sieci Centrów Usług Społecznych zyskał filię przy ul. Dworcowej 1. Jest to miejsce, które powstało z myślą o wszystkich mieszkankach i mieszkańcach naszej gminy, oferując pomoc i wsparcie w wielu dziedzinach.

Zdjęcie przedstawia wejście do części administrowanej przez Centrum Usług Społecznych w Dopiewie. Obok drzwi stoi baner z logo CUS.

Jedną z kluczowych postaci na Dworcu jest Koordynator Indywidualnych Planów Usług Społecznych. To specjalista, który zajmuje się dystrybucją usług społecznych i dostarczaniem kompletnych informacji na temat ich dostępności w naszej gminie. Jest to wyjątkowa forma wsparcia, która pozwala dostosować działania do indywidualnych potrzeb mieszkanek i mieszkańców.

Zdjęcie przedstawia duży stół przy którym stoi 8 krzeseł i fotel biurowy. Na stole stoi laptop.

Dworzec jest również bazą operacyjną Organizatorów Społeczności Lokalnej. Ich głównym celem jest zintegrowanie społeczności lokalnej, poprzez wspieranie różnego rodzaju wydarzeń, akcji czy inicjatyw społecznych, mających na celu budowanie partnerstwa i wzmacnianie więzi społecznych.

Ponadto na dworcu świadczona jest część usług specjalistycznych. To tutaj, po wcześniejszym umówieniu, spotkać się można z psychologiem czy terapeutą uzależnień

Zdjęcie przedstawia fotele stojące w gabinecie specjalistów.

Zapraszamy do odwiedzenia filii Centrum Usług Społecznych na Dworcu w Dopiewie przy ul. Dworcowej 1 i skorzystania z oferowanych możliwości. To miejsce, które powstało z troską o lokalną społeczność i ma na celu poprawę jakości życia mieszkańców. Jesteśmy pewni, że każdy znajdzie tu coś dla siebie!

Centrum Usług Społecznych powstało z przekształcenia Ośrodka Pomocy Społecznej w innowacyjną instytucję. Wszystkie dotychczasowo realizowane zadania pozostają bez zmian, natomiast przekształcenie w Centrum umożliwiło rozszerzenie i zwiększenie dostępności realizowanych usług społecznych.

Pracownicy Centrum dostępni są na Dworcu w godzinach pracy Centrum tj. w poniedziałki od 8:00 do 17:00, od wtorku do czwartku od 7:30 do 15:30, w piątki od 7:30 do 14:30.


Pomieszczenia Centrum Usług Społecznych na Dworcu wyposażone zostały w ramach projektu „Rozwój Wielkopolskiej Sieci Centrów Usług Społecznych na lata 2023-2026” współfinansowanego ze środków Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027.

Skip to content