Dopiewskie Dni Seniora 2-7.10.2023r.

Osoby starsze pełnią ważną rolę w każdej społeczności. Zwracając szczególną uwagę na problemy, potrzeby oraz potencjał tej grupy już od wielu lat dzień 1 października jest dla Seniorów dniem wyjątkowym – na całym świecie obchodzony jest bowiem jako Międzynarodowy Dzień Osób Starszych.

Z tej okazji  w okresie od 2  do 7 października po raz pierwszy zorganizowane zostaną Dopiewskie Dni Seniora. Przez cały tydzień Seniorzy zamieszkujący Gminę Dopiewo będą mieć możliwość nieodpłatnego uczestnictwa w najróżniejszych wydarzeniach kulturalnych, edukacyjnych i ruchowych. Szczegółowy harmonogram dostępny jest poniżej i w załączniku.

Dni Seniora mają na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na zagadnienia starzenia się, które wedle wszelkich prognoz demograficznych dotyka wszystkie społeczności, także Gminę Dopiewo. Obecnie Seniorzy stanowią ok 12,7% mieszkańców. Organizacja Dni Seniora to świetna okazja do propagowania postulatów osób dojrzałych, mających na celu poprawę ich sytuacji i podniesienie jakości  życia oraz zwiększenia ich udziału w życiu kulturalnym i społecznym. Podejmowane działania z jednej strony pozwolą nam wszystkim na zrozumienie problemów osób w wieku senioralnym, z drugiej natomiast są doskonałą okazją dla samych Seniorów do wyjścia z domu, aktywizacji, zacieśniania więzi społecznych, edukacji oraz pokazania światu, że starość może być okresem tak samo pięknym i radosnym jak młodość.

Zapraszamy serdecznie Wszystkich Seniorów do aktywnego uczestnictwa we zorganizowanych dla Was wydarzeniach. Dzięki współpracy lokalnych podmiotów przygotowana oferta jest różnorodna i z całą pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. W sposób szczególny zachęcamy do udziału w spotkaniu inauguracyjnym z Wójtem Gminy Dopiewo dr Pawłem Przepiórą w dniu 2.10 o godz. 12.00 pod Urzędem Gminy w Dopiewie. Czekamy na Was!

Wszelkich informacji dotyczących obchodów Dni Seniora udziela Ośrodek Pomocy Społecznej w Dopiewie.

Osoba do kontaktu:

Daria Henicz-Poprawa tel. 607-100-153 mail:

Skip to content