Rowerowy Rajd Rodzinny Życie bez uzależnień

Koniec wakacji i ich ostatnia niedziela zachęca do wspólnej aktywności na świeżym powietrzu. Ośrodek Pomocy Społecznej w Dopiewie wraz z Gminną Biblioteką Publiczną i Centrum Kultury, Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, Komisariatem Policji w Dopiewie i Urzędem Gminy w Dopiewie zapraszają na trzecią edycję Rowerowego Rajdu Rodzinnego – Życie bez uzależnień.

Rajd odbędzie się 27 sierpnia 2023 r.

Trasa Rajdu składa się z 7 punktów, każdy dotyczący innego uzależnienia lub problemu społecznego, każdy znajdujący się w innym zakątku naszej Gminy:

  1. STOP ALKOHOLIZMOWI – Zakrzewo, Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej, ul. Długa 73;
  2. STOP HAZARDOWI – Więckowice, Stawek, ul. Gromadzka 39;
  3. STOP PRZEMOCY – Skórzewo, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Ignacego Jana Paderewskiego, ul. Ks. Stanisława Kozierowskiego 1;
  4. STOP FONOHOLIZMOWI – Dopiewiec Gminny Ośrodek Kultury, ul. Szkolna 11;
  5. STOP HEJTOWI – Dąbrowa Świetlica Wiejska, ul. Tęczowa 6;
  6. STOP PRACOHOLIZMOWI – Konarzewo, Sala Widowiskowa Gminnej Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury, ul. Poznańska 19;
  7. STOP NARKOTYKOM – Dąbrówka, Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu, ul. Malinowa 41.

Meta Rajdu znajdować się będzie na Placu Gminnym w Dopiewie, znajdującym się u zbiegu ulic Łąkowej i Wyzwolenia. Czekać na niej będą liczne atrakcje, m.in.: występy kuglarzy, animacje dla dzieci, wata cukrowa, dmuchańce, znakowanie rowerów, malowanie twarzy i balonowe zwierzaki!

---

Odwiedzając punkty rajdu, uczestnicy zdobędą wiedzę na temat uzależnień i problemów społecznych. Równocześnie, na każdym punkcie można zdobyć kolorową odblaskową opaskę. Zdobywcy minimum 3 różnych opasek zostaną nagrodzeni upominkiem na mecie rajdu. Upominki przewidziane są dla pierwszych 300 uczestników Rajdu. Zachęcamy jednocześnie do odwiedzenia wszystkich 7 punktów Rajdu!

Punkty rajdowe czynne będą od 10:00 do 13:00.

Udział w rajdzie jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszych zapisów. Mapa rajdy dostępna jest do pobrania w treści niniejszej wiadomości oraz pod adresem:

Mapa Rajdu.

Równocześnie zachęcamy do wzięcia udziału w Rodzinnym Konkursie na plakat profilaktyczny – Życie bez uzależnień, którego rozstrzygnięcie odbędzie się na Mecie Rajdu. Szczegóły konkursu dostępne są na stronie internetowej:

Konkurs dla rodzin! - Gminna Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury w Dopiewie (bibldop.pl)

Skip to content